Wystawa malarstwa Manon Saur

  1. HomePage
  2. Exhibition of paintings by Manon Saur
Date of
arrival
Date of
departure
17 of November 2014

W najbliższy weekend w Bonifacio SPA & Sport Resort zostanie zainaugurowany cykl spotkań ze znakomitymi artystami reprezentującymi różne szkoły marastwa i rzeźby. Pierwszą wystawą będzie przygotowana przez Panią Janinę Tuora, prezentacja malarstwa Manon Saur, holenderskiej malarki o australijskch korzeniach, zatytułowana  „Painting for Peace' - an introspective meditation”. 

Podczas spotkania będzie możliwość rozmowy z artystką, a przede wszystkim podziwiania jej wspaniałych dzieł, które w wyjątkowy sposób wpasowywują się w klimat i nastrój Bonifacio. W trakcie spotkania, jak również podczas kilkutygodniowej prezentacji obrazów w hotelowej galerii, wszyscy chętni będa mogli zakupić wybrane dzieła po specjalnych cenach. 

Notka biograficzna artyski przygotowana przez Panią Janinę Tuora, kuratora wystawy:

Manon urodziła się w Holandii. Kiedy miała 13 lat przeprowadziła się z rodzicami do Australii. Tam rozpoczęła swą edukację  artystyczną studiując najpierw ilustrację komercyjną w Queensland School of Art  / obecnie  Queensland College of Art na  Uniwersytecie Griffitha /, potem grafikę, malarstwo i fotografię w East Sydney Technical  College w Sydney. Podczas pobytu w  Paryżu w latach 1991-1992 stworzyła serię litografii w studiu Yanna  Samsona.

Podążając za mężem dyplomatą  wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania – Meksyk, Francja, Szwecja i w końcu Polska -  wszędzie prezentując swoje malarstwo.

Od 15 lat mieszka w Polsce samodzielnie pokonując wszystkie trudności  życia w nowym zupełnie obcym kraju. Otworzyła na  warszawskiej Pradze własne studio / Studio Marmalada /, gdzie tworzy i wystawia swoje prace. Zaprasza tam również innych  artystów / Andrzej Zwierzchowski, Sławomir Ratajski, Marek Kowalski, Marta Ostrowska, Tatjana Semane z the ODNOWA  group/. Jej studio Marmalada uczestniczy w warszawskim projekcie Nocy Muzeów.

Dzięki niezwykłej osobowości skupia wokół siebie przedstawicieli inteligencji europejskiej , amerkańskiej i australijskiej przebywającej czasowo lub na stałe w Polsce z powodów rodzinnych lub miejsca  pracy. Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych organizowanych na terenie Australii, Szwecji, Francji i Polski a jej prace zostały zakupione przez znanych w świecie kolekcjonerów sztuki współczesnej. Ostatnio coraz częściej jest tak, że Manon tworzy swoje dzieła w Polsce a sprzedaje zagranicą.

Artystka  maluje przede wszystkim farbami akrylowymi na płótnie ale lubi też rysunki węglem i techniki akwarelowe. Ma swój własny rozpoznawalny styl malowania. Temat – rzeka, który ją najbardziej fascynuje to relacje międzyludzkie – kobieta i mężczyzna, miejsce i rozterki kobiety we współczesnym świecie, przemijanie, młodość i starość, miłość i nienawiść, samotność...Czasami odbiega od tych obciążających psychikę tematów i wtedy maluje pejzaże, architekturę , kwiaty..

Zdaniem Manon, najtrudniejsze dla artysty jest wypracować swój oryginalny styl. Niezbędny jest też nieustanny rozwój i niekończące się nigdy dążenie do wyrażenia siebie w nowy zaskakujący sposób.

Zobacz co nowegow Grupie BFC
Zobacz co nowego
w Grupie BFC

blog bfc

newsletter
Stay up to date with the latest promotional events at the hotel!
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close