Wystawa malarstwa Manon Saur

  1. HomePage
  2. Wystawa malarstwa Manon Saur
Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
17 listopada 2014

W najbliższy weekend w Bonifacio SPA & Sport Resort zostanie zainaugurowany cykl spotkań ze znakomitymi artystami reprezentującymi różne szkoły marastwa i rzeźby. Pierwszą wystawą będzie przygotowana przez Panią Janinę Tuora, prezentacja malarstwa Manon Saur, holenderskiej malarki o australijskch korzeniach, zatytułowana  „Painting for Peace' - an introspective meditation”. 

Podczas spotkania będzie możliwość rozmowy z artystką, a przede wszystkim podziwiania jej wspaniałych dzieł, które w wyjątkowy sposób wpasowywują się w klimat i nastrój Bonifacio. W trakcie spotkania, jak również podczas kilkutygodniowej prezentacji obrazów w hotelowej galerii, wszyscy chętni będa mogli zakupić wybrane dzieła po specjalnych cenach. 

Notka biograficzna artyski przygotowana przez Panią Janinę Tuora, kuratora wystawy:

Manon urodziła się w Holandii. Kiedy miała 13 lat przeprowadziła się z rodzicami do Australii. Tam rozpoczęła swą edukację  artystyczną studiując najpierw ilustrację komercyjną w Queensland School of Art  / obecnie  Queensland College of Art na  Uniwersytecie Griffitha /, potem grafikę, malarstwo i fotografię w East Sydney Technical  College w Sydney. Podczas pobytu w  Paryżu w latach 1991-1992 stworzyła serię litografii w studiu Yanna  Samsona.

Podążając za mężem dyplomatą  wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania – Meksyk, Francja, Szwecja i w końcu Polska -  wszędzie prezentując swoje malarstwo.

Od 15 lat mieszka w Polsce samodzielnie pokonując wszystkie trudności  życia w nowym zupełnie obcym kraju. Otworzyła na  warszawskiej Pradze własne studio / Studio Marmalada /, gdzie tworzy i wystawia swoje prace. Zaprasza tam również innych  artystów / Andrzej Zwierzchowski, Sławomir Ratajski, Marek Kowalski, Marta Ostrowska, Tatjana Semane z the ODNOWA  group/. Jej studio Marmalada uczestniczy w warszawskim projekcie Nocy Muzeów.

Dzięki niezwykłej osobowości skupia wokół siebie przedstawicieli inteligencji europejskiej , amerkańskiej i australijskiej przebywającej czasowo lub na stałe w Polsce z powodów rodzinnych lub miejsca  pracy. Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych organizowanych na terenie Australii, Szwecji, Francji i Polski a jej prace zostały zakupione przez znanych w świecie kolekcjonerów sztuki współczesnej. Ostatnio coraz częściej jest tak, że Manon tworzy swoje dzieła w Polsce a sprzedaje zagranicą.

Artystka  maluje przede wszystkim farbami akrylowymi na płótnie ale lubi też rysunki węglem i techniki akwarelowe. Ma swój własny rozpoznawalny styl malowania. Temat – rzeka, który ją najbardziej fascynuje to relacje międzyludzkie – kobieta i mężczyzna, miejsce i rozterki kobiety we współczesnym świecie, przemijanie, młodość i starość, miłość i nienawiść, samotność...Czasami odbiega od tych obciążających psychikę tematów i wtedy maluje pejzaże, architekturę , kwiaty..

Zdaniem Manon, najtrudniejsze dla artysty jest wypracować swój oryginalny styl. Niezbędny jest też nieustanny rozwój i niekończące się nigdy dążenie do wyrażenia siebie w nowy zaskakujący sposób.

Zobacz co nowegow Grupie BFC
Zobacz co nowego
w Grupie BFC

blog bfc

newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami w hotelu!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij